Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 srp 2014, 23:30.

Welcome
Dobro došli na forum vrtlari

Upravo naš forum gledate kao gost, i time nemate pristup svim podforumima i temama.

Registrirate li se (ako već niste) sve će vam teme postati vidljive i moći ćete sudjelovati u raspravama!

Registracija je jednostavna, pridružite nam se još danas!

Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Pakujac - Aquilegia
Autor/ica Poruka

Post Re: Pakujac - Aquilegia
Imam jednog, lijepog, niskog, bijelo plavog koji već par godina bujno cvate. Oko njega su niknuli njemu manje ili više slični, ali viši i vidi se da su križanci. Ima li smisla od njega uzimati sjeme? Da li da sve druge maknem od njega? E, da on ima i drugačije gusjenice. :shock: Njegove su plavo žute.

11 svi 2011, 08:17
Prijavi post

administratorica

Mislim da nema smisla sve rasađivati radi križanja, osim ako sve makneš na jako veliku udaljenost, ovako to pčelice premoste bez problema.
Plavo žute gusjenice??? Kaj se to one maskiraju prema boji pakujca, ili buš to možda imala neke leptire?? :cerek:

Inače, i moji su jedni nešto svjetliji nego su bili, ali možda je to jer sam ih preselila na sjenovitu gredicu...ili možda ne :cool:

http://www.biovrt.com

11 svi 2011, 21:00
Prijavi post

Boja im se zaista intenzivira na suncu ,a jednom zasijani hibridi iz orginalnog paketića nikada ne mijenjaju boju.Oni pak koji se poslije samozasiju u pravilu su ili roza ili plave boje.
Zato je samonikle pakujce bolje odmah iskopati ,osim ako si ne želimo baš svakojake nijanse tih dviju boja.

11 svi 2011, 21:49
Prijavi post

Moji su bili orginal pakovani u kontenjercice,prosle godine.Kupila sam ih u obiju sa dekleracijom i cvjetali su plavi ,rozi ,dupli zuti i jedan bijeli..Ove godine svi su rozi.Neki rozo bijeli,neki skroz rozi,a sijani plavi su bjeli..Ostala dva cvjeta zutog duplog..

11 svi 2011, 22:01
Prijavi post

Ponekad se dogodi da se pakujac samozasije ljeti,uz matičnu biljku,nama neprimijetno.Takav divljak :cupa: raste nažalost vrlo agresivno i potisne onu jadnu kupovnu biljčicu.
I tako u proljeće dobijemo ustvari druge pakujce ,a mi mislimo da su se stari izmijenili.
Ako uspijemo očuvati matičnu biljku ona sigurno neće promijeniti niti boju ,niti oblik.

12 svi 2011, 11:31
Prijavi post

Kod mene,danas u jednom grmiću pakujca nekih 5-6 boja različiti.. :D Nema veze i ovako su dobri,samo nek nisu svi rozLi!
Kod mene su sve matične biljke,jer su tek od prošlog proljeća kod mene i svaka je označena tačnom dekleracijom.Jedna dupla žuta sa krupnim cvijetom je ok. i jedna roza isto veći cvjet je ok..Ostatak je mix...
Nešto sam se sjetila,ovaj grm i jeste kupljen pod mix boja,i na dekleraciji je pokazano više boja,ali kada sam ga ja kupila cvjetao je plavo...Ove godine nema plavog ni jednog,ali ima nekih drugi boja.Nema veze nek samo nek ne prevladava roza!Vidjet ćemo sledeće godine kakvo će biti..Baš ću dobro paziti matične biljke a samozasijane ću sklanjati il uništavati..Da vidim šta će biti seldeće sezone..
Hvala na savjetu..

13 svi 2011, 18:18
Prijavi post
moderatorica

Hmmm,moji pakujci svake godine istom bojom cvatu.Kupila sam ih takvih boja i naizmjenice posadila no nisu boju promjenili.Mladi,koji su se sami zasijali,su isto različitih boja.Tu mislim da su oni uz rozu matičnu biljku,rozi a uz plavu su plavi.Ok,što se sijanja tiče,nisam ni očekivala da budu mladi identični jer mi ipak i moji vrijedni oprašivači naprave neke nove kombinacije no ispalo je da su mladi isti ili jako slični matičnoj biljci.

14 svi 2011, 09:06
Prijavi post

Budući da mi je Shasha napravila inventuru u vrtu skužila je da i ja imam ( osim njenih koje mi je poklonila) zasijanih pakujaca koji polako niču. Sada je samo pitanje od kuda mi i kakve će boje biti???

Shasha hvala na identifikaciji :love2:

15 svi 2011, 16:52
Prijavi post
administratorica

Ovih sam dana opet primjetila da je nešto pojelo listove pakujaca - pakujčeva osa ima i drugu generaciju ove godine :vampirica: opet gnječim te zelene gusjenice :toljaga:

25 ruj 2011, 09:14
Prijavi post
administratorica

Ovo sam godine primjetila da kod mene cvatu samo plavi i bijeli pakujci od onih običnih, svi roza polako nestaju...a fora, bila sam kod jedne gospođe, kod nje samo roza...pa smo dogovorile trampu :D

E svakom slučaju, ima nešto kod mene u zemlji odnosno ili fali što roza baš ne rastu :okreceocima:

29 lip 2012, 15:29
Prijavi post
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Donate Now
Donate Now

Forum theme by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Hosted by © 2014 FreeForums.org | Create a free forum | Powered by phpBB
About FreeForums | Legal | Advertise Here | Investors | Contact FreeForums.org

HR (CRO) by hecos
suspicion-preferred